Marcio: Şehir Haritalandırma Makinası

June 26, 2017

  Fortaleza,_Brazil

  Marcio, çevresi hakkında bilgi edinmek için kişisel bir araştırmanın parçası olarak 2014 yılının ortalarında bir Mooviter oldu. Transit sistemi konusundaki anlayışı derinleştikçe, Fortaleza, Brezilya’nın da ulaşım bilgilerini derinleştirdi. Topluluğa daha fazla dahil olması onun “ünlü e-posta” olarak tanımladığı ve 28 Ocak 2015’te gönderdiği şehrini geliştirme teklifinden sonrasına dayanıyor. O zaman, verilerin çoğu bölgede kapsamlı katkıları olan Vitor F tarafından haritalandırılmıştı. Victor, topluluğun gücünü gösterir bir şekilde ilk düzenlemesinin ardından Marcio’yu aradı. Günümüzde, Marcio pek çok şehirde birçok projeye katkıda bulunuyor.

  Marcio’nun ilk projesi ve evi olan Fortaleza hafif bir iş birliği gerektirdi, çünkü verilerin çoğu uygulama içerisindeydi. Vitor ve diğer elçi Wanderson’un yardımı ile Marcio, Editöre uyum sağlamaya ve verileri mükemmelleştirmeye başladı. Birlikte “bazen kaotik” olarak tanımladığı karmaşık metropol alanını haritalama felsefesini başardılar.

  En büyük zorluk kentsel hareketlilik için sahip olduğu tutkuyu ve özveriyi diğer kullanıcılarla ilham kaynağı olarak paylaşmaktı. Yeni bölgelere doğru genişlemeye devam etmek için, çok sayıda farklı Mooviterla iletişime geçti, ki bu da yıldırıcı olabilir, ancak onun inancı hiç sarsılmadı. Zihinsel kararlılığı, kısmen, Çin felsefesinin unsurlarını bir araya getiren bir dövüş sanatı olan Pa-Kua pratiğinden geliyor. Başkalarını iyilik yapmaya teşvik eden, fedakârlık temalı bir felsefe ve Marcio bu konuda usta seviyesinde. Haritalama işlemine ek olarak, diğer projelerdeki kullanıcılara ulaşarak, gerekirse acentelerdeki ilgili kişileri arayarak ve gerektiğinde OpenStreetMap üzerinde haritalama yaparak da katkıda bulunmaktadır. Marcio ayrıca, Brezilya’daki diğer Elçi Leonardo B.’ye benzer bir şekilde, çevresindeki herkesle Moovit’i paylaşarak Moovit’in marka bilinirliliğini artırmaya destek olmaktadır.

  Topluluk, onun Mooviter deneyiminde en çok sevdiği bölüm. Diğer üyeler ona büyük bir esin kaynağı oldu. “Yerel projemde bile, insanların harekete geçmek istediklerini ve diğer insanlara yardım ettiklerini görmek harika!” Farklı projelerde iş birliği yaptığı dünya çapındaki Mooviterlardan yeni şeyler öğrenmeyi seviyor. Diğer uluslararası elçilere ve Moovit Ekibi’ne özellikle Fernanda, Erick, Pedro, Gabriella ve Leo’ya teşekkür ediyor. Biz de Marcio’ya Mooviter Topluluğu’nda her şeyin üstesinden gelmeye hazır böyle olumlu bir güç olduğu için teşekkür ederiz!

  Etkilendiniz mi? Marcio ve diğer küresel Mooviter Topluluk Elçileri gibi kendi kişisel özelliklerinizle katkıda bulunabileceğiniz düşünüyor musunuz?
  Devamını okumak için buraya tıklayın.

  Previous