Google Maps ile Karşılaştırıldığında Moovit Daha İyi Bilinen Hizmetleri ile Öne Çıkıyor

October 31, 2017

  Moovit’in kurucu ortağı ve CEO’su Nir Erez’in Moovit’in Google Maps ve Apple Maps karşısındaki üstünlüğünü Frankfurt’taki New Mobility World konferansında anlattı.

  Erez, “Everything is Connected, Making Sense of Big Data” oturumunda Moovit’in anonim olarak uygulamanın kullanıcılarından ve “Mooviterlar” olarak adlandırılan 200.000’den fazla yerel editörden günde 500 milyon anonimleştirilmiş veri noktasını nasıl topladığını anlattı. Erez, Google Maps ve Apple Maps’den farklı olarak, bu verilerin Moovit tarafından kullanıcılarına daha doğru gerçek zamanlı ulaşım bilgileri, daha iyi servis bildirimleri, daha doğru durak yerleri ve hareket saatleri sunmak için kullanıldığını belirtti.

  Erez, “Google ve Apple, ürün ve hizmetleri hayatımızı büyük ölçüde geliştiren seçkin şirketler.” dedi. “Ancak, konu toplu taşıma verilerine gelince, Moovit gerçek bir uzman. Moovit’in hassas ve ultra yerel verileri, diğer hizmetlerin arasında açık ara öne çıkıyor.” Örneğin, Moovit, binlerce ulaşım operatörü için gerçek zamanlı veri sunar, karşılaştırdığımızda bu oran Google için yüzlerce ve hatta Apple için çok daha azdır. Erez konuşması sırasında Moovit’in gerçek zamanlı veri sağladığı ancak Google ve Apple’ın sağlamadığı önemli şehirlerin bir listesini gösterdi: Hong Kong, İstanbul, Madrid, Paris, Roma, Sidney. Erez “Bu şehirlerden herhangi birinde veya dünyadaki pek çok başka yerde Moovit’ten başka bir toplu taşıma uygulaması kullanmaya çalışın, büyük bir hayal kırıklığı yaşayacaksınız.” dedi.

  Erez’e göre, otobüs duraklarının yerleri, Moovit’in Google ve Apple’dan üstün olduğu başka bir alan. Google ve Apple durak yerlerini resmi transit verilerini kullanarak belirliyor, ancak resmi verilerin yüzde on oranında yanlış olduğunu biliyoruz. Moovit, bu yanlışlıklardan kaçınmak için teknolojisine ve kullanıcı topluluğuna güveniyor.

  Orijinal makale:  http://moovitapp.com/blog/moovit-versus-google/

   

  Previous