Moovit Kılavuzu: İşe gidip gelmek daha kolay ve keyifli olabilir mi? İpuçları burada!

October 17, 2016

  İstanbul’da yaşayan birisinin günde ortalama fazladan 47 dakikasını yolda geçirdiğini biliyor muydunuz? (47 dakika toplam süre değil, sadece trafik sıkışıklığından dolayı kaybedilen fazladan süre – buradan diğer şehirlere ve çalışmanın detaylarına göz atabilirsiniz) Bu, ayda 23.5 yılda 178 saat yapıyor!

  Ziyan etmek için çok büyük bir zaman… değil mi? Ve aslında ziyan etmek zorunda değiliz.

  Bunun için ilk adım ulaşım tipinizi değiştirmek. Moovit’in birçok özelliği ile özel aracınızdan toplu taşıma kullanmaya kolayca geçebilirsiniz: yolculuk planlama, canlı varış ve kalkış saatleri, güncel hareket saatleri, yerel durak haritaları, servis bildirimleri, ve kullanıcılardan tavsiyeler ile yolculuğunuzu etkileyebilecek her sorundan kaçınabilirsiniz.

  Bir kere toplu taşımanın rahatlığına alıştıktan sonra, geri dönemeyeceksiniz! Şimdi özgürsünüz, yolda trafik veya araba kullanmak yerine istediğiniz her şeye zaman ayırabilirsiniz.

  İşe gidip gelirken zamanınızı nasıl daha verimli kullanabileceğinize dair birkaç ipucu Moovit kılavuzunda.

  İşe gidip gelmek nasıl daha kolay ve keyifli olabilir?

  1.Müzik dinle — müzik günün stresinden kurtulmanın en ideal yollarından bir tanesi. İşe giderken sizi motive edecek, canlandıracak bir şeyler dinlemek isterseniz veya uzun bir günün ardından rahatlatacak sakinleştirecek bir şeyler isterseniz modunuza göre seçim yapabileceğiniz birçok çalma listesi var. Spotify Haftalık Keşifler bu anlamda yeni müzik türleri keşfetmenin harika bir yolu. Ayrıca, işe gidip gelirken geçirdiğiniz süre sadece yeni şarkıları keşfetmek için değil, en sevdiğiniz şarkılardan oluşturduğunuz bir listeyi dinlemek için de çok ideal.

  2. Meditasyon yap — meditasyonun güne başlamak ve günü bitirmek için harika bir yol olduğu artık sır değil. Bunu kalabalık bir otobüste nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra, artık her yerde yapabilirsiniz demek! Harper’s Bazaar‘daki ve Headspace‘deki bu öneriler göz atmaya değer.

  3. En sevdiğin diziyi izle – Favori dizilerinizi izleyebileceğiniz tek yer oturma odanız değil. Aman dikkat, dizinin sonunu izleyeceğim diye durağınızda inmekten vazgeçip son durağa kadar gitmeyin. Kanal D, Show TV, Fox TV ve Star TV’deki bu sezonun en yeni dizilerine göz atın.

  4. Şekerleme yap – Moovit Canlı Yol Tarifi’ni kullanırken, gözlerinizi dinlendirmek için kapattığınızda inme zamanı geldiğinde uyandırmamız için bize güvenebilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında nasıl İnme Zamanı Bildirimleri alabileceğiniz ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

  5. Huzur bul – Sizi rahatlatacak içeriklere sahip birçok Instagram hesabı var. nois7,  zynp, fursty, fufuokur,  brahminomisswinter, & yogainspiration‘ı takip ederek ilham veren alıntılar ve güzel fotoğraflarla yol boyunca huzur bulabilirsiniz.

  İşe gidip gelme yolculuğunuzu nasıl daha keyifli hale getirebileceğimizle ilgili yeni önerilerimiz için bizi takip etmeye devam edin. Şimdilik, bunu paylaşarak arkadaşlarınıza ilham verebilirsiniz!

  Previous