Yardımınıza İhtiyacımız Var – Moovit Topluluğu

November 3, 2016

  Otobüs gelmedi mi? Durağın yeri mi yanlış? Moovit Topluluğu’nda bu sorunların çözümünde aktif bir rol alarak hem kendi deneyiminizi iyileştirebilir hem de şehrinizde toplu taşıma kullanan herkese yardım edebilirsiniz.

  Şehrinizin toplu taşıma bilgisi sürekli değişiyor ve güncelleniyor ve genellikle yolcular bu değişiklikleri operatörler duyurmadan önce deneyimliyorlar. Tüm dünyada 75.000’den fazla kişiden oluşan eşsiz Moovit Topluluğu uygulamadaki bilgileri güncelleyerek 45 milyon yolcunun en sorunsuz şekilde toplu taşıma kullanmasına yardım ediyor. Siz de hemen Topluluğumuza katılarak şehrinizde yaşanan değiklikleri, olmaz ya olur da karşılaşırsanız yanlış bir bilgiyi, Moovit’in Editör adını verdiğimiz platformundan kendiniz düzeltebilirsiniz.

  Editörde neler yapabilirsiniz?

  • Otobüs ve diğer tüm toplu taşıma araçlarının saatlerini düzeltebilirsiniz.
  • Yeni bir hat veya haritalandırılmamış bir bölge varsa onu ekleyebilirsiniz; Mehmet’in Alanya’yı, Topluluk Elçisi Alp’in Elazığ ve Aydın’ı, Topluluk Elçisi Yakup’un Şanlıurfa’yı sıfırdan haritalandırarak Moovit’e eklediğini biliyor musunuz?
  • Güzergahta bir yanlışlık varsa; eksik-fazla ya da yanlış durak gibi bunu düzeltebilirsiniz.
  • Şehrinizde dolmuş & minibüs gibi herkesin bilmediği sadece yerlisinin bildiği hatlar varsa onları ekleyebilirsiniz.

  Moovit Topluluğu’na nasıl üye olabilirim?

  img_4905

  Tek yapmanız gereken; uygulamada Daha Fazla Menüsü’nden “Şehrinin Verilerini Geliştir”e tıklamak ve açılan sayfadan şehrinizi seçerek bilgilerinizi doldurmak!
  img_4904

  Previous