Dünyanın #1 Toplu Taşıma Uygulaması Moovit, Türkiye’de 12 Şehirde Kullanılabiliyor

December 21, 2016

  Yenilikçi ve lider ücretsiz toplu taşıma uygulaması, Türkiye’de insanların toplu taşıma ile en iyi güzergahları bulmalarına ve anlık bildirimlerle yolculuklarını etkileyebilecek her şeyden haberdar olarak çok daha rahat bir yolculuk gerçekleştirmelerini sağlıyor.

  Türkiye’de 2.5 milyondan fazla Moovit kullanıcısı 12 şehirde ulaşımlarını (ve hayatlarını) daha iyi planlıyor. İstanbul’da Marmaray, Metrobüs, Metro İstanbul, İETT otobüsleri, Şehir Hatları, Turyol, Dentur & Mavi Marmara vapur hatları ve tüm sarı dolmuşlar; Ankara’da EGO; İzmir’de ESHOT, İZDENİZ & İZBAN; Bursa’da Burulaş ve Antalya, Aydın, Elazığ, Kayseri, Konya ve Şanlıurfa’daki tüm ulaşım ağları Moovit’in yerel topluluğunun devam eden yardımları ve Moovit Türkiye ekibinin katkıları ile uygulamada.  Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Düzce Belediyesi ile gerçekleştirilen kurumsal iş birlikleri ile uygulama tüm özellikleriyle bu şehirlerde de kullanılmaktadır.

  moovit

  Toplu ulaşım kullanırken Moovit ile tüm önemli ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz:

  • Nasıl Gideceğinizi Bilmiyorsunuz: Gitmek istediğiniz herhangi bir yeri (arkadaşlarla buluşulacak bilmediğiniz yeni bir restaurant veya iş görüşmesine gideceğiniz bir ofis) veya sokak/cadde ismiyle belirli bir adresi arayabilirsiniz. Ayrıca ev -iş gibi sık kullandığınız konumları Favori olarak kaydedip tek bir tıkla buraya gitmek için yol tarifi alabilirsiniz.
  • En Yakın Durağa, Bir Sonraki Aracın Ne Zaman Geleceğini Bilmeniz Gerekiyor: Harita üzerinde size yakın tüm durakları & aktif hatların saatlerini görebilirsiniz. Böylece durağa doğru giderken hızlı bir kahve veya demli bir çay için zamanınız olup olmadığını bilirsiniz.
  • Belirli Bir Hattın Tüm Bilgilerine İhtiyacınız Var: Her gün düzenli olarak kullandığınız hattın durumunu kontrol etmek artık evden çıkmadan havayı kontrol etmek kadar kolay. Belirli bir hattı arayabilir veya şehrinizdeki tüm hatların olduğu listeye göz atabilirsiniz, Bildirimlere tıklayarak hattınızı etkileyen herhangi bir değişiklik var mı görebilirsiniz, ve sık kullandığınız hatları Favori Hatlarınıza ekleyerek anında varış bilgisini görebilirsiniz. Böylece gerektiğinden daha erken evden çıkıp durakta zaman kaybetmezsiniz.

  “Moovit, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şehir içi ulaşımı yönetmenin en kolay ve güvenilir yolu” diye belirtiyor Yovav Meydad, Moovit Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı. “Dünyada 1200’den fazla şehirde, aradığınız yere adım adım yol tarifi alın veya her gün işe giderken kullandığınız otobüsün güzergahının değişip değişmediğini öğrenmek için kullanın, bugün Moovit tüm dünyada 50 milyondan fazla insanın güvendiği yol arkadaşı.”

  moovit_turkiye

  Moovit, sadece büyük metropollerde değil, küçük şehirlerde de ücretsizdir. Gönüllü Topluluk üyeleri yerel bilgilerini ve Moovit’in eşsiz platformu, Moovit Editör’ü, kullanarak şehirlerindeki herkesin toplu taşıma deneyimini iyileştirebilirler. Topluluk üyeleri Alp Volkan Göçer Elazığ & Aydın’ı, Yakup Kevrek Şanlıurfa’yı uygulamaya eklemeye yardım ederek şehirlerindeki herkesin ulaşımını iyileştirmenin bir parçası oldu. Moovit Editör’de şehrinizi haritalandırıp uygulamaya ekleyebilir ve Ankara’dan Engin Kızıltaş gibi şehrinizin her zaman en güncel bilgilere sahip olmasına yardım edebilirsiniz. Şu anda, bir taraftan İstanbul’daki mavi minibüs hatları haritalandırılırken, sıradaki şehirler yerel toplulukları tarafından haritalandırılan Adana, Kocaeli, Eskişehir ve Denizli.

  Tam Erişilebilirlik

  Bazen bir yerden bir yere toplu taşımayla gitmeye çalışmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama bir de gelen otobüsü göremediğinizi veya saatlerini okuyamadığınızı düşünün. İşte bu yüzden Moovit’in tüm özellikleri iOS cihazlarda Voiceover, Andorid cihazlarda TalkBack ile görme engelli kullanıcılarımız tarafından kullanılabilir.  

  Ulaşım sırasında durak anonslarını duymak -ya da daha çok duymamak- ise görme engelli kullanıcıların çözmek zorunda kaldığı bir başka sorun. Bazen duyurular tamamen atlanabiliyor bazen de sürücü tarafından sesi kısılabiliyor. Bu yüzden Moovit  İnme Zamanı Bildirimleri özelliğini ekledi. Bu arada, sadece görme engelli kullanıcıların için değil, uygulamayı kullanan herkesin hayatını iyileştiren bir özellik.  İneceğiniz duraktan 2 durak önce gelen bildirimlerle ne zaman elinizdeki kitabı çantanıza koyup ne zaman kapıya doğru yönelmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

  Moovit 2014’te 170 şehirde kullanılabiliyordu. 2016 yılında 43 dilde, 1200’den fazla şehirde ve 68 ülkede 50,000,000’dan fazla kullanıcı tarafından güvenle kullanılıyor (ve artıyor).

  Moovit Apple iTunes App Store, Google Play App Store, Windows Phone App Marketplace, veya moovitapp.com’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Yerel Moovit Topluluğu hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

  Moovit Hakkında

  Moovit uygulaması, toplu taşıma araçlarında seyahat ederken en akıllı, en hızlı ve en kolay yolu bulmanız için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Toplu taşıma işletmecileri ve yetkililerden gelen bilgileri, kullanıcıların canlı bilgileri ile birleştiren Moovit, kullanıcılarına en hızlı ve en rahat güzergahları sunar. Kullanıcı Bildirimleri, kullanıcıların hat değişiklikleri, durak koşulları, olaylar gibi  herkesin yolculuğunu etkileyebilecek bilgileri paylaşmalarına izin verir. Daha fazla insan Moovit’i kullandıkça daha fazla gerçek zamanlı ve doğru bilgi paylaşılır.

  Toplu taşımayla ilgili en güncel haberler ve Moovit ipuçları için bizi takip edin!

  indir

  indir-1

  Previous