Moovit’in neşe kaynağı

November 25, 2015

  11825070_10153148327562956_2590200778007726772_n

  Bu ay Moovit’in Kalite Kontrol Ekibi’nin önemli bir parçası ve Android, Iphone ve Sunucu Kalitesinden sorumlu Tali Dayan ile konuşma şansımız oldu. Evli ve 2 küçük çocuğu olan Tali, Moovit Genel Müdürlüğü’ne çok yakın bir yerde oturuyor. Hatta ofisten evini görebileceğinize dair şaka yapıyor. Tali web programları ve uygulamalarda Kalite Kontrol konusunda,10 yıldan fazla mysupermarket.com’da dahil farklı şirketlerde üst düzey yönetici pozisyonunda çalışmış. Tali “Zaman kazandıran veya başka bir şekilde topluma fayda sağlayan uygulamalarda çalışmayı seviyorum.” diyerek bu durumu açıklıyor.

  Tali’nin görevi yeni sürüm yayınlanmadan önce uygulamayı kontrol etmek, ve Ürün Ekibi’nden gelen yeni özeliklere odaklanmak. Tüm cihazlardan uygulamayı analiz ediyor, ama asıl odağı IOS. Zamanının çoğu yeni sürümün hazırlanıp app store’a gönderilmesine kadar test ederek geçiyor. Sürekli hatalar için yeni sürümü kontrol ediyor. “Eğer uygulamada gördüğünüz bir hata için destek ekibine eposta gönderirseniz, büyük ihtimalle konuyu araştıran kişi ben olacağım.”

  Tali Ürün ve Tasarım Ekibi ile yakın olarak çalışıyor, kullanıcıların bakış açısından çok da iyi bir deneyim olmayan yeni özellikler hakkında onlara geri bildirimde bulunuyor. “Uygulamaya dayalı aktif bir rolüm olmasını ve Ürün Ekibi ile çalışmayı seviyorum.”

  Tali’nin işini bu kadar sevmesini sağlayan bir başka faktör ise muhteşem bir ekip ile çalışması ve Nir B gibi harika bir yöneticiye sahip olması! “Bir startup şirkette çalışmaktan çok heyecan duyuyorum.” diye ekliyor. “Ayrıca çalışırken çok eğlendiğim ve günümü güzelleştiren bir çok ekip arkadaşım var.” Tali Kalite Kontrol Ekibinin Perşembe geleneğini, selfie çekmek ve hafta sonunun gelişini kutlamak, anlatırken muzipçe gülümsüyor. Son dönemde Tali ile kaliteli zaman geçirme şansımız olunca, Tali’nin eğlenceli ve gittiği her yere neşesini götüren bir insan olduğunun garantisini verebiliriz.

  Previous