Geri

NKolay 17. İstanbul Yarı Maratonu Nedeniyle Bazı Yollar Kapatılacak

March 25, 2022

  27 Mart 2022 Pazar günü yapılacak olan NKolay 17. İstanbul Yarı Maratonu etkinliği nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Koşu parkurunda bulunan İETT hatları için alternatif güzergahlar belirlendi.

  17’ncisi koşulacak yarı maraton tarihi yarımadada düzenlenecek. Yenikapı’daki otobüs durağının olduğu noktada başlayacak maraton, sahil yolu Kennediy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci, Eminönü’nden Galata Köprüsü üzerinden devam edecek. Galata Köprüsü’nden dönüş yapılarak Eminönü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Caddesi, Ayvansaray istikametinde devam edilecek. Ardından dönüş yapılarak aynı istikamette Yenikapı’ya kadar koşularak başladığı noktada tamamlanacak. 10 kilometre parkuru ise yarı maraton ile aynı noktadan başlayacak, sahil yolundan Sepetçiler Kasrı geçildikten sonra Arabalı Vapur İskelesi önünden dönüş yapılacak ve başladığı noktada tamamlanacak.

  İETT, koşu sırasında hakemler için 2 otobüs tahsis ediyor. Hakemler koşu öncesi belirlenen noktalara bırakılacak, koşu bitiminde aynı noktalardan alınacak. Parkuru terk eden koşucular için de 10’uncu, 12,5’inci, 15’inci ve 17,5’inci kilometrelerde sığınma amaçlı otobüsler bulundurulacak.

  Koşu günü, yarışmaya katılacak sporcular ve akreditasyon kartı bulunan katılımcılar İETT araçlarından ücretsiz faydalanabilecek.

  Koşu nedeniyle kapatılan yolları kullanan 67 farklı İETT hattı ve belirlenen alternatif güzergahların listesi aşağıda yer alıyor.

  Kaynak: iett.istanbul

  Önceki