La Plata’nın Kahramanı

November 28, 2017

  Moovit Elçilerine katılın ve kentsel hareketliliği yerel ve global ölçekte geliştirmek için gösterilen çabalara öncülük edin. Elçilik Programı hakkında daha fazla bilgi edinin

  la plata cathedral

  Richard’ın gözünde, toplu taşıma birçok sorunun çözümü. Arjantin, La Plata’dan Elçimiz Richard Mooviter olarak aramıza katılmadan önce bile bir toplu taşıma savunucusuydu. Şehrindeki yeni bir hastanenin konferansına katılırken bunu açıkça belirtti. İnsanların neden hala daha uzakta olan eski hastaneye gitmeyi tercih edip, daha yakında olan yeni hastaneye gitmediklerini düşünüyordu. Ve bunun yeni açılan yere toplu taşımanın yetersizliğinden kaynaklandığını keşfetti. Richard ister aile ve arkadaşlarını ziyaret etmek için olsun, ister işe gitmek için veya hastanede bir randevuya yetişmek için olsun her zaman toplu taşımanın günlük yaşam için öneminin farkında olduğunu paylaşıyor.

  richard, la plata

  Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Richard, yerel bir gazetede, toplu taşıma uygulaması Moovit hakkında bir makaleyle karşılaştı. Şehrindeki hatlara zaten aşina olsa da, uygulamayı test etmeye karar verdi. Uygulamanın işlevselliğinden etkilendi ancak yerel hatlarla ilgili bilgilerin iyileştirilebileceğini fark etti. Bunu kendisinin yapabileceğine karar verdi ve Mooviter Topluluğu’na katılmak için “şehrinin verilerini geliştir”e tıkladı. Başlangıçta Richard, Mooviter Topluluğu’na sık kullandığı hatlardaki bazı eksik durakları eklemek için katıldı, ancak bundan çok daha fazlasını gerçekleştirdi ve sonunda bir Elçi oldu. Hoş geldiniz mesajı ve ardından, Richard’ın mentor olarak gördüğü, Moovit Ekibinden Ivana ile yaptığı sohbetlerin ardından Moovit’in sadece bir veri toplama uygulamasından çok daha fazlası, merkezinde insanların olduğu bir uygulama olduğunu anladı. Dünya çapında toplu taşıma araçlarını kullananlar için gündelik yolculuk deneyimlerini iyileştirmek öncelikli hedefi oldu.

  Richard’ın Mooviter Topluluğu’nun bir parçası olma konusunda en sevdiği şey kendi topluluğunda lider olmak. Toplu taşıma sistemini geliştirme tutkusunu dünyadaki diğer Elçilerle paylaşabilmekten çok hoşlanıyor. Mooviter Topluluğu, küresel ölçekte kentsel hareketliliğin geliştirilmesine yardımcı olmaktan öte, toplu taşıma meraklılarının birbirleriyle deneyimlerini paylaşmaları ve deneyimlerinden yeni şeyler öğrenmeleri için eşsiz bir alan sağlıyor.

  Richard tıp öğrencisi ve koşmak, bisiklet sürmek, kitap okumak ve arkadaşlarıyla vakit geçirmek gibi birçok hobisi var. Yoğun temposuna rağmen Richard Buenos Aires, Mar del Plata ve Bariloche’yle birlikte La Plata’nın toplu taşıma kahramanı olmak için zaman ayırıyor. Moovit Ekibi ve tüm toplu taşıma kullanıcıları adına – teşekkürler Richard!

  Previous