Sabah kahvesinden önce dünyayı haritalandırmak

January 26, 2016

  Topluluk şehirlerini haritalandırmaya devam ederken, her şeyin yolunda olması için Mor Peer gibi Ekip arkadaşlarına güveniyoruz. Mor, Coğrafi-büyüme Departmanın yöneticisi. Geoinformatik, Coğrafya ve Sosyoloji mezunu olan Mor CBS Mühendisi olarak Ekim 2013’te Moovit Ekibi’ne katıldı. Bunlar uygulamanın henüz acemi çaylaklık günleriydi ve Mor küçük ekibin geri kalanıyla her şehrin coğrafi bilgisini oluşturmak ve yönetmek için çok yakınen çalıştı. İlk günlerde Mor genellikle uygulamanın olduğu şehirlerin bilgilerini yüklüyor, güncelliyor ve data kalitesini arttırabilmek için AR&GE ekibi ile çalışıyordu.
  IMG_3115

  Mor insanların sabah kahvesini içmeden onunla konuşmaması hakkında şaka yapıyor, ama ofisteki herkes onun buradaki en nazik ve sabırlı insanlardan birisi olduğunu biliyor. Kahvesini içmeden kimsenin onunla konuşamayacağını iddia etse de, sabah kahvesini bile içmeden, ilk işi önceki gecenin güncellemelerini kontrol etmek oluyor. Bugünlerde Mor’un zamanı data feedlerini yönetmek ve Operasyon Ekibi ile AR&GE ekibinin coğrafi ihtiyaçlarını gidermek, uygulamaya yeni şehirler eklemek (Topluluk tarafından eklenen şehirler de dahil) data güvenliğini ve iyileştirmeler için projeler üretmek, uygulamaya yeni şehirler eklemek için data oluşturmak ve her bir şehri yerelleştirmek ile geçiyor.

  Mor’a en büyük başarısını sorduğumuzda, “Uygulamaya yeni bir şehir eklediğimizde tüm Moovit çalışanlarına bu şehir ile ilgili gönderdiğim e-postanın bende uyandırdığı başarı hissine bayılıyorum ve şimdi burada kaç kişinin uygulamadan faydalanabileceğini düşünerek çok mutlu oluyorum.” diyor ve devam ediyor “Bir şehrin Moovit’in sunduğu hizmete ne kadar çok ihtiyacı varsa, ben bu hizmeti o şehre sunmaktan o kadar mutlu oluyorum.”

  Mor ayrıca Hindistan’da Topluluğun çabalarının uygulamaya eklenmesinde çok önemli bir rol oynadı, Hindistan’da iyi bir hizmet sunabilmek için birçok yeni şey öğrenmesi ve çok daha yoğun çalışması gerekti. “Güzelliği, manzarası ve eşsiz müziği için birçok kez Kuzey Hindistan’a seyahat ettim ve Hindistan’ın kalbimdeki yeri çok büyük.” diyor.

  Mor’un ayrıca birçok ilgi alanı var, örneğin gitar çalıyor, birçok canlı müzik performansına katılıyor ve yazarlık & şairlik dersleri alıyor. Dahası dünyanın datasını yönetmediği zamanlarda, onu keşfediyor. Bir sonraki tatilinde harika doğası için İzlanda’ya gitmek istediğini paylaşıyor.

  Previous