Murcia Ekibi

May 23, 2016

  Şimdi Topluluk Elçileri Daniel ve Sebastian’ın hikayelerini dinlemek üzere. İspanya’nın güney-doğusundaki Murcia’ya geçiyoruz. Proje geçen yıl Ağustos ayında Daniel’in toplu ulaşım için bir uygulama ararken Moovit’i keşfetmesi ama Moovit’in Murcia’da olmadığını öğrenmesi ile başladı. 2 kısa ay içerisinde, Daniel tüm şehir içi hatları ekledi ve Murcia uygulamaya eklendi. Daha sonra Daniel’in katkıları ve kendini adamasını fark eden Moovit ekibi Daniel’i Elçi olmaya davet etti. Daniel bu yıl üniversiteye başlıyor, ayrıca bisiklet sürmeyi, haritacılığı ve müzik dinlemeyi seviyor. Bizi asıl şaşırtan ise Daniel aslında o kadar sık otobüse bile binmiyor ama katkılarının başkalarının hayatını iyileştirdiğini düşündüğü için buna önem veriyor.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Murcia uygulamaya eklendikten kısa bir süre sonra, Sebasitan da katkıda bulunmaya başlıyor. Sebastian fotoğrafçılığı çok seviyor ve özellikle şehrinin güzel fotoğraflarını çekmeye bayılıyor. İlginç olan ise, aslında Sebastian Daniel’den daha önce Topluluğa katılmış ama Daniel’in katkılarından ilham alarak katkıda bulunmaya başlamış. Şimdiye kadar ki başarılarından bazılarını anlatmasını istediğimizde, şöyle cevap veriyor “Şüphesiz, diğerleriyle böyle bir bilgiyi paylaşmak, Murcia toplu taşıması ile ilgili ulaşılması zor bilgilerin büyüyerek herkese açılması. Herkesin kendi adına yaptığı, küçük gibi gözüken katkıların, bir araya geldiğinde ne kadar büyük olduğuna tanık olmak inanılmaz.”

  Daniel ve Sebastian son derece iyi bir işbirliğini sürdürüyorlar. Topluluk Duvarı’nı fikir alışverişinde bulunmak, şehir hakkında bilgi toplamak için birbirlerinin bildiklerini kullanmak ve uygulamanın kapsamını genişletmek için kullanıyorlar. Bu noktada Daniel, Elçilik görevini Sebastian ile paylaşmak istedi. Bu muhteşem ikili yaklaşım, açık iletişim stilleri ile de çok uyumlu. Sebastian ortak Elçi olarak atandığından beri yaşadığı değişimi şöyle anlatıyor “Topluluğa olan bağlılığım çok daha fazla arttı… şehrinizdeki toplu taşımayı ne kadar iyi bildiğinizi ve bu bilginin otobüs, tramvay ve tren kullananlar için ne kadar kullanışlı olabileceğini keşfediyorsunuz.”

  Bu ikiliye bir sonraki adımlarını sorduk ve Daniel, “Şu anda Cartegana’yı (Murcia’nın güneyinde kalan bir şehir) haritalandırmaya başladık.” Daniel planlarına devam ediyor “… asıl hedefimiz tüm bölgesel hatları haritalandırmak, bu da 11,300 km2 bir alanda 1,400,000 kişinin kullanacağı toplu ulaşım bilgisi demek.” Bu hem Daniel ve Sebastian için hem de tüm Murcia bölgesi için çok büyük bir başarı!

  Previous