Geri
moovit

Toplu Taşıma Kullanırken Güvende Kalma İpuçları

  Herkesin güvenlik açısından sorunsuz seyahatler gerçekleştirdiğini umut etsek de tedbiri elden bırakmamak gerektiğini düşünüyoruz.

  Moovit toplu taşıma araçlarında güvende kalmak için en iyi ipuçlarını bir araya getirdi:

  1. Yolculuk Planlayıcı— Suçlular için bir hedefe dönüşmeyin. Önceden planlama, seyahatiniz için daha yüksek düzeyde güven sağlayabilir ve Moovit bunun için size yardımcı olabilir. Rotanızı toplu taşıma ile kontrol etmek için varış yerinizi önceden Moovit’in Yolculuk Planlayıcısına yazın.
  2. Yolculuğunu Paylaş (Android veya iOS) — Seyahatinizi planladıktan sonra, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın, böylece tercih ettiğiniz tüm güzergahı onlar da görebilirler ve ne zaman geleceğinizi de bilirler.
  3. İnme Zamanı Bildirimleri — En savunmasız durumda olduğumuz zamanlar yorgun ya da meşgulken olur. Yolculuğunuzu planladıktan sonra, Canlı Yol Tarifi’ne tıklayın, böylece ineceğiniz durağı tedirginlikle takip etmek yerine durağınız geldiğinde bir bildirim alın. Durağınızı kaçırmayın ve olmak istemediğiniz yere sorunsuzca gidin!
  4. Gerçek Zamanlı Saatler— Issız bir otobüs durağında durmak, özellikle hava karanlıksa korkutucu olabilir. Bunun yerine, otobüsün ne zaman varacağını tam olarak bilmek için Moovit’in Gerçek Zamanlı varış saatlerini kullanın, böylece başka bir yerde saatiniz gelene kadar güvenli bir şekilde bekleyebilirsiniz. (Gerçek Zamanlı Saatler ancak şehrinizde varsa eklenebilmektedir.)

  Önceki