Topluluk Vagonuna Atlamak…veya Otobüsüne mi demeliyiz

October 28, 2015

  moovit (3)

  Bu ay Moovit Topluluğu macerasıyla İspanya Zaragoza’dan Alberto konuğumuz oluyor. Doğa aşığı bir sistem analizi olan Alberto, ilk defa navigasyon uygulamaları hakkındaki online bir haberde Moovit’i görüyor ve uygulamayı indiriyor. “Uygulamayı indirdikten birkaç gün sonra uygulamanın şehrimdeki servisini iyileştirebileceğim bir özelliği olduğunu keşfettim, ve bu fırsata atladım.” diyor.

  Alberto, memleketi olan Zaragoza’dan projeye katılıyor, ama kısa zamanda Huesca ve Toledo gibi tüm İspanyol şehirlerinde katkıda bulunmaya başlıyor. Aynı zamanda bir ülke olarak Andora’yı da ekliyor. “Editöre alıştım, kullanımı kolay ama her şeyin %100 doğru olmasını istiyorum.” diye ekliyor. Alberto ile konuşan tüm Topluluk üyeleri de onun bu titiz yaklaşımını doğruluyor.

  Alberto’ya Moovit Topluluğu’ndaki deneyimlerini sorduğumuzda, Anette (Moovit’in İspanyolca konuşulan bölgelerden sorumlu Topluluk yöneticisi) ile Skype’da konuştuğu ilk gününü anlattı. “Anette tüm kapıları açıp bana ofisi gezdirdiğinde çok şaşırdım, harıl harıl çalışan tüm Moovit ekibini gördüm. Ama asıl merakım tüm o fotoğraflarla birlikte çerçeve duvarını gördüğümde tavan yaptı.”

  Alberto, sahip olduğu tüm deneyim ve bilgiyle, aynı zamanda Topluluğun diğer üyelerine mentorluk de yapıyor. “İspanya’daki bazı topluluk üyeleri ile aramızda çok pozitif bir elektrik var.” diye neşeyle ekliyor. Moovit’in temelini motivasyonu yüksek ve başkalarını düşünen yardımsever bir grup insanın oluşturduğu bir sır değil, ve Alberto ekliyor “bu muhteşem Topluluğun yardımları sayesinde Moovit diğer uygulamaların yapamadığını yapıyor.”

  Bütün yardımseverliği için Alberto’yu kutlamak istiyoruz, kocaman kalbi ve kibar mizacı ile kendi haritalama tutkusuna gülümsüyor ve “katkıda bulunma arzusu kişinin içinden geliyor. Başkalarının hayatında yaptığın etki için Topluluğa katıl sonra projeyi ve insanları sevdiğin için kalmaya devam ediyorsun” diye belirtiyor.

  Alberto şimdi hayatında yeni bir sayfa açıyor ve İngilizce öğreniyor. Kendisine bol şans diliyor ve Moovit Topluluğunun bu kadar önemli bir parçası olduğu için teşekkür ediyoruz!

  Previous