Moovit Mapathon sezonu başladı!

November 27, 2017

  Dünyadaki şampiyon Mooviterların neler başardığına bir göz atın ve siz de katılın! Siz de üniversitenizde Mapathon düzenleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayın.

  Pace Üniversitesi – NYC, ABD

  New York Pace Üniversitesi’ndeki bilgisayar bilimi öğrencileri, hem kendi kampüsleri hem de kardeş kampüsleri hukuk fakültesinin shuttle servislerini eklemek için Moovit Mapathon’a katıldı ve tüm öğrencilere daha önce mevcut olmayan bilgileri sağladılar. Servislerin her birinde sadece birkaç durak var ve öğrenciler bu rotaların şekillerini titizlikle mükemmelleştirmeye odaklandılar. Özel bir logo ile birlikte Pace Üniversitesi servisleri artık Moovit’te yer alıyor. Proje liderleri ise bir sonraki Moovit etkinliğinde neler yapabileceklerini düşünüyorlar!

  Stanford Üniversitesi – Palo Alto, CA

  13 Stanford Üniversitesi öğrencisi, Silikon Vadisi’nin kalbindeki kampüslerinde Moovit Mapathonu için yoğun programlarından zaman ayırdılar. Öğrenciler, transit bilgileri herhangi bir uygulamada bulunmayan küçük California şehri Hanford’taki toplu taşıma ağını haritalandırarak bu şehirdeki toplu taşıma kullanıcıları için paha biçilemez bir katkıda bulundular. Öğrencilerin çalışmaları, üniversitelerindeki ulaşımı doğrudan etkilemese de, diğer Kaliforniyalıların toplu taşıma araçlarını kullanmanın kolay bir yolunu bulmalarına yardım etmekten heyecan duyuyorlardı!

  Morningside College – Sioux City, IA, ABD

  Mapathonlar çok farklı formatlarda gerçekleşebiliyorlar. Morningside’daki Moovit Mapathonu, 5 gün boyunca Quantitative Reasoning dersi için bir ders projesi şeklinde gerçekleşti. 22 kişilik sınıf, duraklar, hatlar ve saatleri de içeren şehrin rotalarını haritalandırmak için Sioux City Transit ile yola çıktı. Sioux City Transit’in diğer uygulamalarda olmaması özellikle Moovit Mapathon’unu katılımcılar için daha heyecanlı hale getirdi. Gelecek dönemde Morningside, Moovit aracılığıyla Iowa’nın toplu taşıma ekosisteminde daha fazla yer alması için başka bir Mapathona ev sahipliği yapmayı planlıyor.

  Tor Vergata Üniversitesi – Roma, İtalya

  Tor Vergata Üniversitesi’nden gönüllü katılımcılar Cumartesi günü İtalya’nın Roma ve Lazio bölgesindeki kapsama alanını genişletmek için bir araya geldiler. Moovit’in topluluk misyonuna sahip bu öğrenciler tüm yolcular için mevcut bilgileri iyileştirmek ve bölgedeki toplu taşıma deneyimini daha iyi hale getirmek için birkaç saat ayırdılar. 5 yerel operatörün durakları, hatları ve saatleriyle ilgili bilgiler uygulamaya eklendi!

  UCSB – Santa Barbara, CA, ABD

  17 Kasım Cuma günü, pek çok öğrenci UCSB’deki Moovit Mapathon’unda yer aldı. Lezzetli bir öğle yemeğinin ardından kentsel hareketliliği iyileştirmek için paylaşılan ortak bir gaye ile katılımcılar ders aralarında Mapathon alanına geldiler ve Santa Barbara Metropolitan Transit Bölgesi’nin hatlarını haritalandırdılar. Amaç Moovit’in sunduğu hizmetleri SBMTD ağı kapsamındaki 6 şehir ve kasabaya getirmekti. Görevlerini başarıyla tamamlamaları sonucu 400.000’den fazla toplu taşıma yolcusu Aralık ayı başından itibaren burada Moovit’i kullanabilecek.

  Previous