Grup Misyonu

April 24, 2016

    Şubat 2015’te Moovit Ekibi Avrupa Birliğinin en kalabalık 6. Şehri Bükreş’i ekleyecek kadar bilgi toplamayı başardı. Şehrin datası uygulama kullanıcılarına açıldı ve hevesle cevap verdiler. Yerel hatlar üzerinde sahip oldukları aşinalığı kullanarak şehrin toplu taşıma bilgisini mükemmelleştirdiler. Bükreş eklendikten 1 ay sonra Topluluk üyesi Cosmin, memleketi Arad’ı haritalandırdı, onu Cluj-Napoca’yı ekleyen Darius takip etti ve peş peşe şehirler gelmeye başladı. Bükreş Topluluk Elçisi Mihaela’nın da yeni Romen şehrilerinin eklenmesinde ve Topluluğa inanılmaz katkısı oldu. 14 aydır Romen Topluluğu’nun toplu çabaları sonucu, ortalama her ay yeni bir şehir uygulamaya eklendi.

    romania

    Ülke çapında daha iyi bir toplu taşıma bilgisi oluşturma mücadelesine topluluğun kendini adamış liderleri, hiçbir zorluk karşısında yılmayan Topluluk Elçileri, öncülük etti; Mihalea, Dee ve Bogdan. Şimdi, diğer ülkelerden en çok katkıda bulunan bazı üyelerle birlikte, hangi şehrin bir sonraki hedef olacağına karar veriyorlar ve haritalandırıyorlar. İlk hedef 41 ülkenin başkentini eklemek ve sonra ülke çapında kapsamı genişletmek. Her bir üyenin Toplulukta bu kadar aktif yer almasında kendine göre sebepleri var ama hepsinin ortak noktasını Mihaela sesli olarak dile getiriyor “İnsanlara yardım etmekten mutluyum.”

    Grup toplu ulaşım sektöründe uluslarası bilgi şeffaflığını destekliyor ve online forum ve gruplarda bunu gündeme getiriyor. Topluluk ruhu sadece haritalandırmakla sınırlı değil; Topluluk ayrıca kendi kurumsal gönüllü çevirmeni, Razvan’ın çevirilerinden faydalanıyor. Kendini Topluluk ve uygulama ile ilgili çeviri ve yerelleştirilmeye adamış Razvan Bükreş’te üniversite öğrencisi. Onların yardımları sayesinde, nüfusu 4.9 milyon olup artmaya devam eden ülkeleri için çok daha iyi toplu taşıma bilgisi oluşturuldu. Bu kesinlikle kutlamaya değer!

    Previous