Festival

56. Uluslararası Bursa Festivali bugün başlıyor!

June 28, 2017

  Bursa’da festival Anjelika Akbar ile başlıyor

  ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, bu yıl 28 Haziran Çarşamba günü, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın (BBDSO) usta sanatçı Anjelika Akbar’ın konuk olacağı muhteşem konseriyle başlayacak.

  Bursa’nın geleneği ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’, 28 Haziran Çarşamba günü, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın (BBDSO) usta sanatçı Anjelika Akbar’ın konuk olacağı konserle başlayacak.

  Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği olma özelliği taşıyan ‘Uluslararası Bursa Festivali’, Bursa Büyükşehir Belediyesi adına, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 56. kez düzenleniyor. Festival, 28 Haziran Çarşamba günü, saat 21.15’te Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ve Anjelika Akbar’ın, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu´nda gerçekleştireceği konserle başlayacak.
  Dünyaca ünlü sanatçıların katılımıyla farklı kültürlerin harmanlanacağı festival, zengin içeriği ile kentte eşsiz bir sanat rüzgarı estirecek. Festival bünyesinde yıl 31. kez düzenlenecek ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’ da 23 ülkeden katılacak halk dansları ekipleriyle 07-12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

  ‘56. Uluslararası Bursa Festivali’ programı

  28 Haziran– Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası & Anjelika Akbar
  29 Haziran– Gianni Guarracino
  30 Haziran – Fettah Can
  02 Temmuz – Ankara Devlet Opera ve Balesi “Frida”
  03 Temmuz – ŞİMDİ 90´LAR (Yeşim Salkım, Ferda Anıl Yarkın, Reyhan Karaca, Jale, Uhde Seçil, Erdal, Hazal, Eda Özülkü Ve Metin Özülkü)
  16 Temmuz – Mehmet Ali Sanıkol & Whatsnext? Featuring TIGER OKOSHI
  17 Temmuz – Ata Demirer ve Orkestrası
  19 Temmuz – Kadebostany
  20 Temmuz – Madcon
  22 Temmuz – Samsun Devlet Opera ve Balesi “Arda Boyları”
  24 Temmuz – THM GAZİNOSU (Mustafa Keser, Bedia Akartürk, Belkıs Akkale, İzzet Altınmeşe)
  26 Temmuz – Şebnem Ferah
  7 – 12 Temmuz – 31. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

  Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi 

  Previous