Geri

Yılbaşı Sefer Tarifeleri ve İstanbul’un Yeni Tramvay Hattı

December 31, 2020

  Yılın son günü, ilk günü veya her hangi bir gününde, Moovit sorunsuz bir yolculuk için daima yanınızda.

  Moovit ile yılbaşı gecesinde de yeni yılda da toplu taşıma sizin için sorunsuz olmaya devam ediyor! Seyahat ederken hatlarınızdaki anlık değişikliklerden haberdar olmak için uygulamadaki saatleri (varsa Gerçek Zamanlı) ve Servis Bildirimlerini kontrol etmeyi unutmayın. Aşağıda İstanbul’da 31 Aralık – 4 Ocak için paylaşılan değişiklikleri görebilirsiniz.

  Yeni yılınız kutlu olsun!

  ❤ 💚❤

  Eminönü – Alibeyköy Tramvayının İlk Kısmı Açılıyor

  Eminönü -Alibeyköy Tramvayı’nın Cibali – Alibeyköy Cep Otogarı arasındaki ilk kısmının resmi açılışı, 1 Ocak’ta yapılacak. Hat 3 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından 4 Ocak’ta İstanbulluların kullanımına açılacak ve 10 gün ücretsiz hizmet verecek.

  Saatte tek yönde 12 bin yolcu kapasitesiyle bölgedeki yoğun trafiği hafifletmesi beklenen tramvay, TF2 Eyüpsultan – Piyer Loti Teleferik Hattı ve M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile entegre olacak.

  Hattın ikinci kısmı açılıncaya kadar, Cibali’den Küçükpazar ve Eminönü’ne İETT ring seferleri düzenlenecek. Böylece, M2 Yenikapı – Hacıosman ve T1 Kabataş-Bağcılar hatlarına da entegrasyonu sağlanacak

  Metro İstanbul

  İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 31 Aralık Perşembe gecesi 21.00’den başlamak üzere 4 Ocak Pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bu çerçevede sefer tarifelerimizde aşağıdaki şekilde güncelleme yapılmıştır.

  Cuma, Cumartesi ve Pazar günü geçerli olmak üzere;
  Aşağıda listelenen hatlarda 06.00-24.00 saatleri arasında 15 dakika sefer sıklığı ile hizmet verecektir. 4 Ocak Pazartesi itibari ile daha önce yayınlandığı şekilde kısıtlama kurallarına uygun olarak hafta içi işletmesi yapılacaktır.

  15 dakika sefer sıklığı ile işletme yapılacak hatlar:
  M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
  M1B Yenikapı-Kirazlı
  M2 Yenikapı-Hacıosman
  M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
  M4 Kadıköy-Tavşantepe
  M5 Üsküdar-Çekmeköy
  M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
  T1 Kabataş-Bağcılar
  T4 Topkapı-Mescid-i Selam

  Aşağıda listelenen hatlarımızda ise Cuma, Cumartesi ve Pazar günü işletme yapmayacak, 4 Ocak Pazartesi saat 06.00 itibari ile ise daha önce yayınlandığı şekilde seferler gerçekleştirilecektir.

  M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi,
  F1 Taksim-Kabataş,
  T3 Kadıköy-Moda,
  TF1 Maçka-Taşkışla,
  TF2 Eyüp-Piyer Loti

  İETT

  Marmaray

  Kaynak: haber.radyotrafik, iett.istanbul, metro.istanbul & marmaray.gov.tr

   

  Önceki