Geri

Konya, Kurban Bayramı’na Hazır

August 9, 2019

  TOPLU ULAŞIM BAYRAMIN İLK 2 GÜNÜ ÜCRETSİZ

  Büyükşehir, vatandaşların bayram ziyaretlerini otobüsler ve tramvaylarla rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yaptı. Bayram süresince Pazar tarifesiyle hizmet verecek toplu ulaşım araçları, bayramın birinci ve ikinci günü ücretsiz, üçüncü ve dördüncü günü yüzde 50 indirimli olacak.

  KAPALI OTOPARKLAR BAYRAM ÖNCESİ VE BAYRAMDA ÜCRETSİZ

  Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Konevi, Zindankale, İplikçi, Mevlana ve Tarihi Osmanlı Buğday Pazarı kapalı otoparkları 8 Ağustos Perşembe sabahı itibariyle bayram sonuna kadar ücretsiz olarak hizmet verirken; Büyükşehir’e ait tüm yol üzeri ve açık otoparklar arefe gününden bayram sonuna kadar ücretsiz olacak.  Büyükşehir Belediyesi Zabıtası da Kurban Bayramı süresince vatandaşların her türlü şikayetlerine cevap vermek üzere çalışmalarını sürdürecek. Bayram tatili boyunca Otogar Zabıtası 24 saat, Çevre Zabıtası 20.00-08.00 arası hizmet verirken şehir merkezinde 08.00-24.00 arası hizmetler sürdürülecek. Zabıta ile ilgili şikâyetler için 350 31 74 no’lu telefonlar aranabilecek. Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, bayram süresince su, kanalizasyon ve sayaç arızalarında 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar su ve kanalizasyon arızaları için ALO 185’i arayabilecekler.
  Bayram süresince normal mesaisine devam edecek olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, 31 ilçedeki 110 merkezde çalışmalarını sürdürecek. Vatandaşlar, yangın ve benzeri tabii afetlerle ilgili ihbarlarını 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirebilecekler.
  Büyükşehir, bayram süresince yol, tretuvar, kaldırım ve benzeri sorunlara anında müdahale edecek Acil Müdahale Ekibi ile de hizmet verecek. Vatandaşlar, bayram süresince belediye birimleri ile ilgili şikâyetlerini Alo 153 no’lu telefona bildirebilecek.

  Kaynak: .hurriyet.com.tr

  Önceki